Caritas

 

Caritas naszej Parafii został założony w 2005 r., jednak swoją działalność wznowił w 2020 r.  Przewodniczącym Parafialnego Zespołu Caritas w naszej Parafii jest ks. proboszcz Infułat dr Antoni Kloska, natomiast opiekunem ks. wikariusz Marek Roskowiński. 

Aktualny skład zarządu:

  • Prezes – pani Danuta,
  • Sekretarz – pani Halina,
  • Skarbnik – pani Mirosława. 

Spotkania Caritas odbywają się według potrzeby. W każdy pierwszy czwartek miesiąca taca przeznaczona jest na dzieła podejmowane przez Parafialną Caritas.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wesprzeć naszą placówkę Caritas darami bądź dobrym uczynkiem. Jeżeli chcesz oddać naszym podopiecznym drobne, nieuszkodzone przedmioty, ubrania, zabawki, meble bądź wspomóc nas finansowo – zapraszamy do współpracy.

Parafialny Zespół Caritas
Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
Ul. Jana Pawła II 2, Połczyn-Zdrój
Tel. 94 366 23 16
Nr konta  46 8577 0005 0000 2684 2000 0030

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy Caritas – zgłoś się do NAS.
W miarę możliwości postaramy się pomóc Tobie i Twojej rodzinie.

 

Działalność Caritas w naszej parafii skupia się na pomocy potrzebującym. Członkowie Wspólnoty Caritas to   grupa osób bez wynagrodzenia służąca innym. Parafialny  Zespół  Caritas działa w parafii i z ramienia parafii. Nie otrzymuje funduszy z zewnątrz. Dysponuje tylko tym, czym dzielą się z potrzebującymi inni parafianie. W czynieniu miłosierdzia bierze udział ich szeroka rzesza.