Liturgiczna Służba Ołtarza – (ministranci)

Obecnie w parafii posługuje przy ołtarzu: 25 ministrantów (młodszych, starszych, dorosłych). Zbiórki odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy plebanii. Cały czas poszukujemy chłopców, którzy chcieliby zasilić szeregi wspólnoty – spotkania dla nich w soboty o godz. 10.30 w salce przy plebanii. Opiekunem jest ks. Wojciech.

 
Schola dziecięca

to najnowsza i wciąż dynamicznie rozwijająca się wspólnota licząca już po pierwszym miesiącu istnienia 25 osób!!! Spotkania scholi, odbywaja się w domu sióstr salezjanek przy ul. Wąskiej wg. wcześniejszych ustaleń z dziećmi. Opiekun scholi s. Agnieszka.

 

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Maryja”

Do wspólnoty przynależy 25 osób. Obecnie przeżywa kolejne seminarium „Odnowy”. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w salce przy plebanii.

 

Żywy Różaniec

W parafii są trzy róże różańcowe, ok 60 osób systematycznie, codziennie polecają przez wstawiennictwo Matki Bożej wszystkie sprawy naszej wspólnoty i indywidualne intencje. Zmiana tajemnic różańcowych i wspólna modlitwa – w każdą I niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz.16.00.

 

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Połczynie Zdroju istnieje od 1979 roku. Obecnie liczy 8 sióstr. Spotkania wspólnoty FZŚ odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 16.00 odprawia się Msza Św. zamawianą przez FZŚ. Obecnie przełożoną jest siostra Alina Szczepaniak.

 

Salezjanie Współpracownicy i Salezjanki Współpracownice swoją działalność w Połczynie-Zdroju rozpoczęli 28 maja 1988 roku uroczystym złożeniem przyrzeczeń. Grupa SSW od początku przynależy, modli się i pracuje przy wspólnocie Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek) na terenie parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Pierwszą koordynatorką była Pani Helena Jarosz. W kolejnych latach tę funkcję pełnili kolejno: Pani Helena Mróz, Pani Teresa Wilk, Pan Jan Majchrzak, a obecnie Pani Katarzyna Bieńkowska. Funkcję Delegatki sprawującej opiekę duchową nad SSW kolejno pełniły: siostra Kazimiera Tomkiel CMW, siostra Helena Topór CMW i obecnie siostra Małgorzata Pieprzyk CMW.

Salezjanie Współpracownicy i Salezjanki Współpracownice poprzez lata swojej działalności prowadzili przy parafii sklepik z dewocjonaliami, w domu Sióstr – Oratorium dla dzieci z miasta i okolic, pracownię Matusi Małgorzaty. Podczas wakacji i ferii razem z Siostrami organizowali wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Pomagali i przygotowywali dzieci i ludzi dorosłych do sakramentów świętych.

Obecnie SSW liczy 27 członków po przyrzeczeniach i 7 kandydatów.

 

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa istnieje w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Połczynie zdroju od 1950 roku. Wspólnota liczy obecnie 7 osób. Przełożoną Straży Honorowej jest  Helena Jarosz. W każdy pierwszy piątek miesiąca wspólnota o godzinie 16.00 uczestniczy w Eucharystii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a po niej od 16.30 do 17.00, prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu.