Drodzy Parafianie,

 

Epidemia Covid-19 sprawiła, że normalny rytm naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego uległ zaburzeniu. Dotyczy to również życia wiary. 

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zwanych Kolędą. Biskup diecezjalny, kierując się troską o zdrowie wiernych, wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie. Nie możemy odwiedzać Was w Waszych domach. Stosując się jednak do zaleceń Biskupa pragniemy Was zaprosić na spotkanie kolędowe do kościoła. Zachowując należyte środki ostrożności, wpatrując się w betlejemski żłóbek, będziemy śpiewać kolędy i modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin. 

Spotkania kolędowe w kościele odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 – wybraliśmy tę godzinę, by osoby zatrudnione mogły powrócić z pracy, a seniorzy nie obawiali się zbyt późnej pory. W soboty spotkanie kolędowe odbędzie się o godzinie 16:00.

Na spotkania zapraszamy według ulic zamieszkania. Gdyby jednak ktoś nie mógł być w swoim terminie, to oczywiście zapraszamy go w każdym innym, dogodnym dla siebie terminie. 

W czasie mszy kapłan pobłogosławi wodę święconą, którą następnie Wy pobłogosławicie Wasze domy – prosimy o zabranie ze sobą naczynia na wodę święconą. Na zakończenie spotkania, przy odbiorze pamiątkowego obrazka, będzie można złożyć ofiarę kolędową. Za okazaną życzliwość i wsparcie już teraz składamy wdzięczne Bóg zapłać! 

Ks. Infułat dr Antoni Kloska
Ks. Marek Roskowiński

 

Spotkania kolędowe 2021 r. zakończyły się.